VIDEO/ Murinjo largohet i pamposhtur nga Torino, Dibala jep asistin e parë me Romën kundër Juventusit

Juventusi nuk ka mundur të mposhtë dot Romën në “Allianz Stadium”. Murinjo është larguar i pamposhtur nga Torino, teksa ndeshja ka përfunduar me shifrat 1-1. Vetëm 75 sekonda i mjaftuan fillimisht bardhezinjve për të zhbllokuar ndeshjen. Vlahoviç shënon një gol fantastik nga goditja e dënimit dhe krijon përshtypjen se “zonja e vjetër” fitoren.

Manuel Lokateli shënon përsëri për Juventusin në minutën e 26, por VAR-i këtë herë i mohon festën. Ndërkohë Roma barazon rezultatin në minutën e 69. Paulo Dibala jep një asist në stilin gërshërë për Tami Abrahamin, që prej fare pranë portës e dërgon topin në rrjetë. Dibala regjistron kështu asistin e parë me fanellën e Romës dhe diçka të tillë e bën kundër ish-ekipit të tij, Juventusit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online