VIDEO/ Mrekullon nga distanca por gabon nga penalltia, Çekiçi fal barazimin me kundërshtarët për titull

Endri Çekiçi ka humbur një rast të artë ditën e sotme për të gjetur golin në kampionat pas rikthimit nga ndërprerja e gjatë. Olimpija Ljubjana do të fitonte një penallti në minutën e 73-të të takimit dhe para topit nga pika e bardhë e 11 metrave do të gjendej pikërisht sulmuesi shqiptar. Ky i fundit ka realizuar kryevepra nga distaca me fanellën e skuadrës së tij përgjatë këtij sezoni, por fatkeqësisht do të gabonte në duelin vetëm për vetëm me portierin kundërshtar.

Rozman do i mohonte golin Çekiçit, që kishte mundësinë kështu të vendoste baraspeshën në takimin kundër, Celje. Këta të fundit fituan me rezlutatin e ngushtë 0-1 në transfertën me Ljubjanën, falë një goli të shpejtë në minutën e 9 të takimit. Një 3 pikësh ky që e dërgon Celjen vetëm 2 pikë larg skuadrës së Çekiçit, që mban vendin e parë në kampionat./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”sl” dir=”ltr”>?eki?i – 11m ?<br><br>Matjaž Rozman je vro?!? <a href=”https://t.co/3holQpKpwr”>pic.twitter.com/3holQpKpwr</a></p>&mdash; Marko Cirman (@MarkoCirman) <a href=”https://twitter.com/MarkoCirman/status/1271857409930285058?ref_src=twsrc%5Etfw”>June 13, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>