VIDEO/ Mos i zgjoni, lërini të jetojnë ëndrrën! Fundi i denjë për film dramatik, Ballkani mund Sivasporin në frymën e fundit

0

Sivaspor-Ballkani 3-4 Ulvestad 1′, Yesilyurt 78′, Yatabare 90’+1’/ Thaqi 20′, Potoku 30′, Korenica 66′, Krasniqi 90’+4′

Një fund i denjë për film dramatik, Ballkani arrin të marrë fitoren e parë në Conference League duke mundur Sivasporin në Turqi. Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Ulvestad në sekondën e 30.

Thaqi, Potoku dhe Korenica përmbysën gjithçka duke i dërguar shifrat në 1-3. Ndërkohë Sivaspori barazoi rezultatin në minutën e 91 me anë të Yatabare, pasi Yesilyurt kishte ngushtuar shifrat më herët. Vetëm tre minuta më vonë, Ermal Krasniqi i dha fitoren dhe vendin e dytë Ballkanit. Mos i zgjoni, lërini të jetojnë ëndrrën. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.