Video/ Monako, leksion i jashtëzakonshëm disipline nga Henri

0

Një emër si Tierri Henri, i cili në karrierën si futbollist ka fituar 20 tituj mes klubeve dhe Kombëtares franceze, e ka të qartë sa e rëndësishme është disiplina për një sportist. Aq më tepër, tashmë që ka marrë drejtimin e stolit të Monako dhe skuadra është në krizë të plotë rezultatesh.

Një shembull, i cili shërben si leksion, u dha në konferencën për shtyp përpara ndeshjes në Champions League, kundër Borusias së Dortmundit. Trajneri u shfaq përpara mediave përkrah talentit të ri, Benua Badjashi. Pasi përfundoi konferenca, mbrojtësi 18-vjeçar bëri të largohej pa vendosur në vend karrigen.

Henri e thirri në emër dhe me një shikim qortues, e detyroi që të kthehej për të vendosur gjithçka në rregull, ashtu si e kishte gjetur. Badjashi e mori leksionin e tij të disiplinës, një episod që do ti shërbejë si shembull të gjithë skuadrës së Monako.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.