VIDEO/ Momenti kur u ngrit në këmbë e gjithë Barcelona, ndihen të vjedhur në “El Clasico” nga arbitri

0

Në “El Clasico” nuk kanë fund edhe polemikat ndaj arbitrit. Këtë herë është Barcelona që ankohet për kryesorin e takimit dhe ndihen të vjedhur me drejtësinë që është mbajtur në humbjen 2-1 ndaj Realit.

Momenti kulminant arriti në minutën e 83 teksa pas daljes së gabuar të Cortua, Mendy ishte në duel me Braithëate. Ka mjaftuar një prekje e lehtë e lojtarit të Realit që futbollisti kundërshtar të humbte ekuilibrin dhe të rrëzohej në zonë.

E gjithë Barcelona ka protestuar duke kërkuar penalltinë, por arbitri ka injoruar edhe VAR-in duke vazhduar takimin për të mos akorduar 11-metërsh për katalanasit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.