VIDEO/ Milot Rashica dhuron spektakël me topin ndër këmbë, protagonist në fitoren e Verderit

0

Verder Bremen ka marrë një fitore me shifrqt 2-1 përballë Ajntraktit të Frankfurtit mbrëmjen e sotme. Me skuadrën gjerame është rikthyer përsëri titullar Milot Rashica, i cili ka hedhur pas krahëve dëmtimet dhe po përpiqet të fitojë kohën e munguar në fushën e lojës.

Megjithëse marrëdhënia tij me golin për këtë sezon nuk ka qenë aspak e mirë, sulmuesi shqiptar di si të tërheqë vëmendjen me topin ndër këmbë. Talenti dardan ka dhuruar spektakël gjatë aksionit të golit të parë, ku pasi driblon disa lojtarë kundërshtar, jep një asist me mjeshtëri për Selassie , që tund më pas rrjetën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.