VIDEO/ Milik është në super formë te Juventusi, shihni “golin me bark” që shënoi ndaj Fiorentinës

Fiorentina dhe Juventus aktualisht janë duke luajtur ndeshjen e javës së 5-të të Serisë A dhe rezultati tregon shifrat 1-1 pas 45 minutash loje. Juventus e nisi më mirë ndeshjen dhe kaloi në epërsi pas vetëm nëntë minutash lojë. Përforcimi i Zonjës së Vjetër, Milik, po përjeton rini të dytë.

Arkadiusz Milik shënoi në minutën e 9-të me asistimin e Filip Kostiçit dhe interesant ishte se me një goditje në bark tundi rrjetën. Sulmuesi i Marsejës erdhi në formë huazimi. Ai debutoi kundër Romës në derbi, ndërsa arriti të shënonte ndaj Specias dhe kundër Fiorentinës tani. Vendasit barazuan me anë të Kouame në të 29 dhe humbën penallti me Jovic në fundin e pjesës së parë. /Sport Ekspres/