VIDEO/ Milani tronditet nga Lazio në pjesën e parë, bardhekaltrit po hyjnë në garën për titull

0

Është mbyllur pjesa e parë e përballjes kryesore të javës së 19 në Serinë A. Lazio është duke udhëhequr 2-0 kundër Milanit në “Olimpico”. Kuqezinjtë jan tronditur nga bardhekaltrit në këto 45 minuta të para, ku janë detyruar të nxjerrin topin nga rrjeta dy herë.

Goli i parë erdhi që në minutën e 4-t të ndeshjes, kur Milinkoviç-Saviç e dërgoi topin përtej vijës fatale. Më pas ishte  Zaccagni ai që dyfishoi shifrat në minutën e 38 të takimit. Me këtë rezultat Lazio shkon në kuotën e 37 pikëve dhe hyn në garë për titullin kampion./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.