VIDEO/ Milani bën “çmendurinë” në “San Siro”, përmbysin Veronën mes 5 golave

0

Milani “bën çmendurinë” në “San Siro”, duke mposhtur me përmbysje skuadrën e Veronës. Të zbritur në fushë “me gjysmë ekipi”, për shkak të mungesave të shumta, kuqezinjtë u gjendën në disavantazhin 0-2 pas minutës së 24-t me ana të golave të Caprari dhe Barac.

Pushimi 15 minutësh mes të dyja pjesëeve ishte pika e kthesës për kuqezinjtë. Në të 59-tën, Giroud ngushtoi diferencën në 1-2. Në minutën e 76-të Kessie realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa vetëm 2 minuta më vonë, një autogol në mbrojtje i jep fitoren e rëndësishme Milanit./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.