VIDEO/ Messi fiton trofeun e dytë në karrierë me Kombëtaren, Argjentina “shkel“ Italinë në “Finalissima“

Pas fitimit të Kupës së Amerikës së Jugut, Argjentina arrin një tjetër triumf mbrëmjen e sotme në finalen e kampioneve ndaj Italisë. Argjentinasit shënuan tre herë ndaj kampionëve në fuqi të Europës, duke dominuar kështu sfidën që nga starti i takimit.

Goli i parë u shënua nga Martinez në minutën e 28-të, por pati protagonist Messin, i cili pas një aksioni individual asistoi me portën e boshatisur për Lautaro Martinez. Në minutën e 45 të pjesës parë, Di Maria do të dyfishonte shifrat në 0-2. Italia e pati mjaft të vështirë për të ndryshuar rezultatin, ndërsa në fund mori një tjetër goditje, teksa Dybala shënoi dhe golin e tretë për Argjentinën./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online