VIDEO/ Mërgim Berisha nuk ndalet! Dy gola të shënuara në Allianz Arena, te njëri prej tyre dhuroi spektakël ndaj Bayern Munchen

Mërgim Berisha nuk ndalet te Augsburg. Sulmuesi shqiptar ka shënuar 2 gola deri tani në Allianz Arena. Bayern Munchen po fiton 4-2, por protagonisti nga miqtë është padyshim Berisha. Në golin e parë do të dhuronte spektakël me mënyrën e driblimit dhe shënimit.

Ishte vetëm minuta e tretë kur do të tundej rrjeta e Bayern. Vendasit përmbysën gjithçka në 4-1, ndërsa ishte sërish Berisha që shënoi nga penalltia. Fatkeqësisht lojtari në fjalë po pret një ftesë nga Gjermania dhe sipas gjasave kjo do të vijë në miqësoret e ardhshme. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online