VIDEO/ Mënyra e festimit tregon qartë sa i kishte munguar, Vrioni shënon golin e parë në MLS

0

Xhakomo Vrioni më në fund ka kapërcyer ngërçin e golave. Sulmuesi shqiptar nuk po arrinte të gjente prej kohësh rrugën e rrjetës në SHBA. Lojtari 23-vjeçar ka shënuar sot golin e tij të parë në MLS dhe mënyra e festimit e tregon qartë se sa i kishte munguar një moment i tillë që nga koha kur iu bashkua New England Revolution-it.

Xhakomo Vrioni shënoi golin e parë të takimit, teksa në minutën e 32-të u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Skuadra e tij fitoi me rezultatin 2-1 ndeshjen kundër Atlanta United-it dhe New England Revolution merr kështu tre pikë mjaft të vlefshme në kampionat./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.