VIDEO/ Mbrojtja e pathyeshme me Kumbullën, Roma shkatërron me “manita“ rivalët në Europë

0

Roma ka marrë një fitore të frikshme mbrëmjen e sotme kundër CFR Kluzhit. Rumunët janë gjynjëzuar në “Olimpiko”, ku verdhekuqtë i kanë shkatërruar me “manita”. Marash Kumbulla është aktivizuar nga minuta e parë në këtë takim dhe me të në fushë mbrojtja ka qenë e pathyeshme, duke mos pësuar asnjë gol gjatë takimit.

Ndërkohë, sulmi funksionon perfekt edhe pa Xhekon në fushë. Plot 5 herë herë e kanë dërguar topin në portën e rumunëve lojtarët e Romës. Mkitarian shënon që në minutën e parë të takimit, ndërsa brenda pjesës së parë shënon edhe Ibanez së bashku me Majoral. Ky i fundit nuk është ndalur me aq, por në minutën e 84-t realizon dopietë dhe në të 89-n ishte Pedro që vulos ndeshjen me golin e 5-të./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.