VIDEO/ Maldini për pak i prish mbrëmjen Milanit! Giroud hyn nga stoli dhe sjell fitoren me një super gol, harron rregullat dhe largohet me të kuq

Milani mer një fitore të vuajtur në “San Siro” përballë Spezias. Kuqezinjtë fituan me rezultatin 2-1 dhe kështu ngjiten në vendin e dytë në klasifiim. Pjesa e parë u mbyll me një gol të Theo Hernandez në minutën e 21-të. Në pjesën e dytë barazoi shifrat Daniele Maldini, i biri i legjendës Paolo Maldini dhe ish-lojtari i Milanit.

Në minutën e 89-të, Giroud i ardhur nga stoli realizoi një super gol. Nga gëzimi i madh për fitoren e vështirë, francezi festoi duke hequr bluzën, duke harruar se vetëm gjashtë minuta më parë ishte ndëshkuar me karton të verdhë. Arbitri nuk e fali, duke i nxjerrë dhe kartonin e dytë të verdhë, duke e detyruar të dalë nga fusha me të kuq./Elio Hajdari-Sport Ekspres/