VIDEO/ Lokomotiva e Zagrebit “masa.krohet” në Kroaci, sulmuesi shqiptar vjen nga stoli dhe i shënon golin e 6

0

Lokomotiva e Zagrebit është eliminuar sot nga Kupa e Kroacisë. Skuadra kryeqytetase është “masa.kruar” me 6 gola nga Hajduku i Splitit. Këta të fundit kanë triumfuar me rezultatin 3-6, ndërsa goli i tretë për Lokomotivën do të vinte vetëm në sekondat e fundit të ndeshjes si pasojë e një autogoli.

Protagonist në këtë takim ishte edhe Emir Sahiti. Sulmuesi shqiptar hyn nga stoli në minutën e 72-të dhe në minutën e fundit të kohës së rregullt tund rrjetën për herë të gjashtë për skuadrën e tij. Sapo hyn në zonë, Sahiti nuk e mendon dy herë goditjen dhe me një diagonal të bukur e çon topin në rrjetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.