VIDEO/ Lojtari i momentit! Kulusevski trullos Amir Rrahmanin, është fantastik në Seria A

0

Parma është duke udhëhequr kundër Veronës me shifrat 0-1 dhe kjo falë lojtarit të momentit, Dejan Kulusevskit. Një talent i madh ky prej të cilit pritet shumë në të ardhmen. Paraqitjet e tij mjaft të mira dhe 6 golat e shënuar me skuadrën e tij i kanë siguruar edhe kontratën me Juventusin në muajin janar.

Për të gjithë ata që kishin dyshime për aftësitë e tij, Kulusevski i hedh menjëherë poshtë me golin e sotëm. Pasi merr një top nga Kornelius, 20-vjeçari tregohet fantastik duke hyrë në zonë, ku trullos edhe Amir Rrahmanin. Mbrojësi shqiptar nuk arrin ta ndjekë dot talentin suedez, i cili mposht në fund edhe portierin Silvestri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.