VIDEO/ Liverpool-i befasohet nga Brentfordi, ekipi i Strakoshës hedh “knock out” ekipin e Klopp-it dhe e mbërrin në tabelën e renditjes

Liverpool-i ka befasuar të gjithë me rezultatin e mbrëmjes së sotme. Të kuqtë janë mposhtur nga Brentfordi me shifrat 3-1. Goli i parë u shënua në minutën e 19, teksa Konate devijon aksidentalisht topin në rrjetën e tij. Ndërkohë në minutën e 42-të ishte Wissa ai që dyfishoi rezultatin.

Në pjesën e dytë Oxlade-Chamberlain ngushton diferencat në minutën e 50, në të 84-tën Brentfordi i jep goditjen e “knock out”-it me golin e Mbeumo-s. Ekipi i Strakoshës merr tre pikë mjaft të vlefshme dhe shkon në vendin e 7 në renditje, një pozicion më poshtë Liverpool-it./Sport Ekspres/