VIDEO/ Legia e Varshavës nuk e quan më Ernest Muçin shqiptar, për ta është…brazilian!

Ernest Muci është kthyer në yllin e ri të Legias së Varshavës. Dy golat e shënuara kundër Aston Vilës vulosën gjithçka, shqiptari ka fituar dashurinë e polakëve. Pavarësisht se mes dy tifozërive nuk ka ndonjë dashuri të madhe, me golat dhe potencialin e tij, Muçi ka bërë që polakët të dashurohen marrëzisht pas një shqiptari.

Menjëherë pas ndeshjes kundër Aston Vilës, tifozët e Legias kanë thirrur në kor emrin e Ernest Mucit. Kjo video është postuar edhe nga faqja zyrtare e ekipit polak që i ndryshon mbiemrin dhe shtetësinë Ernestit, duke e bërë brazilian: “Mucinho”. /Sport Ekspres/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Legia Warszawa ? (@legiawarszawa)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online