VIDEO/ Lë në vend 4 kundërshtarë, goli i parë i Manesë në Champions është spektakolar

0

Sadio Mane ka shënuar sot golin e tij të parë me fanellën e Bajernit të Mynihut në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi senegalez ka ofruar spektakël për shikuesit me mënyrën e realizimit. Bajerni ka të drejtën e një rivënieje anësorë në minutën e 21-të të takimit dhe topi pasohet për tek Mane.

Ky i fundit shmang menjëherë dy lojtarët që ka pranë, ndërsa më pas zgjedh të bëjë më të vështirën. Futbollisti afrikan lë në vend 4 futbollistë të Viktoria Pëlzenit dhe depërton në zonën e rreptësisë, nga nuk e ka të vështirë të shkundë rrjetën. Bajerni është duke udhëhequr ndeshjen me rezultatin 3-0. /Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.