VIDEO/ La në vend dy futbollistët kundërshtarë, shijoni golin spektakolar të Edon Zhegrovës

Lille ka mposhtur sot me rezultatin 0-2 Le Havre-n. Meritë kryesore në këtë trepikësh të fituar ka edhe Edon Zhegrova. Sulmuesi shqiptar ishte ai i cili zhbllokoi rezultatin në minutën e 40 të takimit me anë të një goli spektakolar

Lojtari nga Kosova u gjend në krahun e djathtë të manovrës sulmuese, kur vendosi të depërtonte në zonën kundërshtare. Me lëvizjet e tij mashtruese, Zhegrova arriti të linte në vend dy futbollistët e Le Havre-s. Më pas, i gjendur në një pozicion të prirët për të goditur, sulmuesi shqiptar nuk ngurroi dhe shënjestroi menjëherë portën. Topi u ndal në rrjetë dhe Lille kaloi në avantazh. Në minutën e 52-të u shënua edhe goli i dytë për Lille-n, duke vulosur shifrat përfundimtare në 0-2./Halit Delibashi-Sport Ekspres/