VIDEO/ “Kur.vë, do të thyej këmbët”! Futbollisti me origjinë serbe kapet keq me Haland, shihni hakmarrjen e ëmbël të norvegjezit ndaj tij

Erling Haaland shënoi dy gola në fitoren e Norvegjisë ndaj Suedisë në transfertë me shifrat 1-2. Haaland u kundërpërgjigj në mënyrën më të mirë të mundshme ndaj Aleksandër Milloshevicit, futbollistit suedez me origjinë serbe, pasi u ofendua gjatë ndeshjes.

Sulmuesi i ri i Manchester Cityt shënoi golin e parë pas rreth 20 minutash lojë nga penalltia, ndërsa herën e dytë tundi rrjetën në mesin e pjesës së dytë. Përshtypja është se Haaland është i pandalshëm në fanellën e kombëtares norvegjeze sepse tani ka një paraqitje të pabesueshme prej 18 golave ??në 19 ndeshje.

Norvegjezi u përpoq të ndalonte Millosheviçin në një mënyrë agresive në një moment dhe u ofendua menjëherë. “Së pari më quajti kur.vë. Pastaj më tha se do të më thyente këmbët dhe unë pastaj shënova një gol” tha Haaland.

Menjëherë pas këtyre ofendimeve, norvegjezi shënoi golin e dytë dhe e festoi direkt para Millosheviçit, pas së cilës shkoi në flamurin e këndit. Pas ndeshjes, mbrojtësi i AIK-ut u mbrojt duke mos thënë asgjë për atë që e akuzon Haaland.

“Unë nuk e thashë këtë. Unë nuk flas norvegjisht, ai nuk flet suedisht, kështu që nuk e di se si mund të komunikonim. Unë nuk flas as anglisht, prandaj është e çuditshme që Haland shprehet kështu”, u mbrojt Milloshevic. /Sport Ekspres/