VIDEO/ Kosova e nis me këmbën e gabuar rrugën drejt Botërorit, Suedia fiton thellë në “Fadil Vokrri“

LIVE, Kosovë-Suedi 0-3 Agustinson 12′, Isak 35′ larson 70′

Një fillim aspak i mbarë për Kosovën. Këta të fundit e nisin me këmbën e gabuar rrugën drejt Botërorit 2022. Suedia tregon forcën e saj në “Fadil Vokrri”, ku nuk e ka aspak të vështirë për të korrur sukses. Nordikët e gjejnë rrugën e rrjetës shumë shpejt, teksa që në minutën e 12, Ibrahimoviç jep një asist në stilin “Ninja” dhe Agustinson shënon golin e parë.

Një tjetër gol do të vinte në pjesën e parë të takimit. Isak do të dyfishonte shifrat në minutën e 35. Në 45 minutat e dyta Suedia tund rrjetën për të tretën herë, duke hipotekuar kështu fitoren. Ishte Larson ai që vulos shifrat përfundimtare, duke e dërguar rezultatin në 0-3 nga pika e bardhë e penalltisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/