VIDEO/ Kevin De Bryune meriton çmimin Oskar për regji dhe artin e sjellë në futboll, shihni se çfarë goli shënoi në fitoren e Manchester City

Bukuria dhe fantazia e futbollit ka vetëm një emër, Kevin De Bryune. Mesfushori i Manchester City e ka kthyer këtë sport në art më vete. Në ditën e sotme, “qytetarët” arritën të fitonin në transfertën e vështirë të Leicester 0-1.

Me Haland të dëmtuar, rolin e heroit dhe protagonistit e mori De Bryune. Në minutën e 49 ka lëshuar një predhë të vërtetë nga goditja e dënimit që gjeti cepin e rrjetës. Padyshim që ky lojtar meriton Oskar për regjinë më të mirë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online