VIDEO/ Kërcen si Ronaldo në zonë, David Domgjoni tund rrjetën në kampionatin turk

0

David Domgjoni ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme. Menemenspori ka fituar me shifrat 2-4 në transfertën me Altinordu dhe mes 6 golave ka pasur vend edhe për ish-mbrojtësin e Laçit. Futbollisti shqiptar ka kthyer avantazhin në favor të skuadrës së tij në minutën e 59, kur Menemenspor kishte të drejtën e ekzekutimit të një goditjeje nga këndi.

Me një kërcim të fuqishëm në zonë që të kujton Kristiano Ronaldon, Domgjoni fiton duelin me kundërshtarët dhe tund rrjetën e Altinordu. Mbrojtësi nga Kosova është duke bërë mirë me skuadrën turke dhe ndoshta në të ardhmen mund të zgjojë edhe interesin e klubeve të Superligës në Turqi, apo edhe në kampionate të tjera europiane./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.