VIDEO/ Kejni rikthen Bajernin në shinat e duhura, bavarezët fitojnë në minutat shtesë

Bajerni i Mynihut është rikthyer te fitorja. Pas tre humbjeve radhazi, bavarezët kanë arritur të sigurojnë tre pikët në Bundesligë. Ishte Harri Kejni ai që ktheu skuadrën në shinat e duhura. Sulmuesi anglez i dha fitoren Bajernit të Mynihut kundër një kundërshtari të vështirë si Lajpcigu.

Ish-futbollisti i Totenhemit shënoi fillimisht në minutën e 56 të ndeshjes, duke zhbllokuar kështu rezultatin. Seskoja barazoi në minutën e 70, ndërsa në minutën e parë të shtesës, Kejni fiksoi shifrat përfundimtare në 3-2. Tashmë Bajernin e Mynihut e ndajnë 8 pikë nga Leverkuseni i vendit të parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/