VIDEO/ Katër “shuplaka” për Zidan, Raeli shkatërrohet në ndeshjen e çuditshme të penalltive

0

Reali i Madridit vijon të mbetet në një krizë nga e cila nuk po del dot as në kampionat. Valencia ka rezervuar 4 “shuplaka” mbrëmjen e sotme për Zinedinë Zidan, që pas këtyre rezutateve negative kohët e fundit po e ndjen veten të pasigurtë në stolin e “los blancos”.

Por dueli i sotëm ishte një çudi më vete, teksa Valencia merr fitoren 4-1 në ndeshjen e … penalltive. Plot 3 të tilla janë akorduar për skuadrën spanjolle, që i kanë sjellë Carlos Soler-it një “hat-trick” kundër “galaktikëve”. Ndëkohë goli i parë për vendasit ka ardhur falë një dhurate nga Varane, i cili e dërgon topin në portën e vetë.

Kambanat e alarmit që kanë nisur prej kohësh për Realin sa vijnë e bëhen më të forta dhe kjo ndeshje duhet të shërbejë për skuadrën e Zidan si një leksion nga ku duhet të nxjerrin mësimet e duhura për të nisur një kapitull të ri për këtë sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.