VIDEO/ Juventusi shfryn në Serie A eliminimin nga Champions-i, Ronaldo shënon hat-trick në 22 minuta

0

Ai eliminim i befasishëm nga Champions League duket se ka motivuar lojtarët e Juventusit ditën e sotme. Bardhezinjtë shfryjnë inatet e eliminimit në Serie A, ku është skuadra e Kaljarit ajo që e pëson. “Zonja e vjetër” ka marrë një fitore me shifrat 1-3 në Sardenjë, ku heroi ka qenë pikërisht Kristiano Ronaldo.

Ylli portugez ka arritur të shënojë një hat-trick gjatë pjesës së parë, ku i mjaftuan vetëm 22 minuta për të vulosur fatin e takimit. Goli i parë për të do të vinte shumë shpejt, teksa që në minutën e 10 tund rrjetën kundërshtare. Të njëjtën do e bënte përsëri në minutën e 22 nga penalltia si dhe në të 32-tën. Ndërkohë Kaljari kundërpërgjigjet në minutën e 61-të me Simeonen, por kaq është shumë pak për të dalë me pikë nga kjo sfidë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.