“Kjo nuk është parë ndonjëherë”, Besnik Hasi krenohet: Më duan edhe në Belgjikë

0

Besnik Hasi është në vitin e tij të tretë në radhët e klubit nga Al Raed, gjë të cilët ai e konsideron si një arritje që nuk është parë më herët në Arabinë Saudite. Në një intervistë për “Het Nieuësblad”, trajneri shqiptar tregon se presidenti i klubit dëshironë ta mbajë më gjatë në krye të detyrës, por duket se marrëdhënies do i vijë fundi në mbarim të këtij sezoni. Besnik Hasi gjithashtu nuk e përjashton mundësinë e rikthimit në elitën e Belgjikës, ku zbulon se 3 ekipe kanë shfaqur interes me ofertat e tyre.

“Një trajner që qëndron në një klub saudit për tre vjet, kjo nuk është parë ndonjëherë. Presidenti dëshiron të më mbajë edhe më gjatë, por klubi po arrin kufijtë e tij sportivë dhe më mungon familja ime. Që kur arrita këtu, tashmë kam marrë oferta nga Cercle, Charleroi dhe Genk. Do ta shohim. Gjithashtu unë nuk jam duke pritur që ndonjë një trajner të largohet në Belgjikë”, ka thënë Besnik Hasi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.