VIDEO/ Juventusi lëshon terren në Serinë A, dështon të marrë tre pikët kundër Veronës

Juventusi po kalon një periudhë të vështirë në kampionat. Bardhezinjtë vazhdojnë të lëshojnë terren në Serinë A, pasi për të 4-tën ndeshje radhazi dështojnë të marrin tre pikët. Ekipi i Alegrit është ndalur në një barazim 2-2 nga Verona mbrëjen e sotme.

Verdheblutë gjetën rrugën e rrjetës që në minutën e 11 me anë të Folorunshos, por Valoviçi riktheu baraspeshën nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28. Në të 52-tën Noslini shënoi golin e dytë për Veronën, por vetë 3 minuta më vonë Rabio fiksoi shifrat në 2-2. Juventusi merr vetëm 1 pikë në këtë transfertë dhe gjendet 2 pikë sipër Milanit në renditje. Megjithatë, kuqezinjtë kanë një ndeshje më tepër në dispozicion për të realizuar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/