VIDEO/ Jurgen Klop fiton edhe duelin e dytë me Simeonen, Luverpuli arrin kualifikimin përmes Atletikos së Madridit

iverpuli i bashkohet Bajernit dhe Juventusit në fazën e 1/16-ve të Ligës së Kampionëve. Jurgen Klop e fiton edhe  duelin e dytë me Diego Simeonen. Të kuqtë kanë fituar me shifrat 2-0 në “Enfild“, ku kanë vendosur golat e Zhotas dhe Manesë. Portugezi shfrytëzoi një top të hedhur në zonë nga Arnold dhe me kokë tund rrjetën në minutën e 13. Ndërkohë në minutën e 21-të ishte Sadio Mane ai që dyfishon shifrat.

Pjesa e dytë e rezervoi edhe dy gola të tjerë, por të anuluar më pas nga VAR-i. Fillimisht goli i Zhotas në minutë ne 49 dhe më pas ai i Luis Suarezit në të 57-n. Kështu, Liverpuli “lan duart” me fazën e grupeve të Champions League, teksa përmes fitores me Atletikon e Madridit siguron biletën për më tej./Halit Delibashi-Sport Ekspres/