VIDEO/ Jorgji ndan drejtësinë me penallti dhe karton të kuq, lojtari në Conferece League bën portierin

0

Enea Jorgji ka ndarë drejtësinë mbrëmjen e sotme në takimin mes Jablonec dhe CFR Cluj, e cila është e vlefshme për fazën e grupeve në Conference League. Ndeshja ka përfunduar në shifrat 1-0 për çekët, të cilët golin e vetëm e kanë gjetur falë penalltisë.

Kapiteni i rumunëve, Camora, bën për një moment portierin gjatë lojës, në mënyrë që të shmangë hyrjen e topit drejt rrjetësh. Veprimi i tij ka qenë i dukshëm dhe është vënë re nga Jorgji, i cili nuk e ka menduar dy herë të nxjerri kartonin e kuq nga xhepi dhe të akordojë 11 metërsh për Jablones./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.