VIDEO/ Jo vetëm Rei, Arb Manaj rrëmben skenën me dopietë dhe penallti të fituar në Turqi

Rei Manaj ishte në një mbrëmje të mirë me Barcelonën B, ku arriti të shënonte dy herë për skuadrën e tij si dhe të dhuronte një asist. Por jo vetëm Rei e ka pasur një fat të tillë, pasi larg Spanjës, në Turqi, një tjetër Manaj bën të njëjtën gjë.

Arb Manaj ka rrëmbyer skenën në Ligën e Dytë turke, teksa ka arritur të realizojë një dopietë si dhe të fitojë penalltinë në fitoren 3-0 që Balikesirspor mori ndaj Bursasporit. Goli i parë do të vinte në minutën e 35, ndërsa në të 61-tën bën një marrje topi perfekte dhe pas stopimit me gjoks tund rrjetën kundërshtare. Një ndeshje e gjitha për tu duartrokitur kjo për sulmuesin shqiptar, që ishte kryefjala e takimit përgjatë 90 minutave./Halit Delibashi-Sport Ekspres/