VIDEO/ Jo vetëm Rei, Arb Manaj rrëmben skenën me dopietë dhe penallti të fituar në Turqi

0

Rei Manaj ishte në një mbrëmje të mirë me Barcelonën B, ku arriti të shënonte dy herë për skuadrën e tij si dhe të dhuronte një asist. Por jo vetëm Rei e ka pasur një fat të tillë, pasi larg Spanjës, në Turqi, një tjetër Manaj bën të njëjtën gjë.

Arb Manaj ka rrëmbyer skenën në Ligën e Dytë turke, teksa ka arritur të realizojë një dopietë si dhe të fitojë penalltinë në fitoren 3-0 që Balikesirspor mori ndaj Bursasporit. Goli i parë do të vinte në minutën e 35, ndërsa në të 61-tën bën një marrje topi perfekte dhe pas stopimit me gjoks tund rrjetën kundërshtare. Një ndeshje e gjitha për tu duartrokitur kjo për sulmuesin shqiptar, që ishte kryefjala e takimit përgjatë 90 minutave./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.