VIDEO/ Jo vetëm goli i shënuar! Shihni pak nga performanca e Armando Brojës kundër Bournemouth

Armando Broja po vazhdon që të bind trajnerin Tuchel se nuk e meriton një tjetër huazim, por duhet të qëndrojë te ekipi i parë i Chelsea-t. Gjuha e shifrave flet në favor të sulmuesit shqiptar. Pasi u aktivizua në pjesën e dytë me Peterbourg arriti që të shënojë dhe të dhurojë asist. Gjithashtu edhe në ndeshjen e organizuar brenda klubit që përfundoi në shifrat 1-1, Armando Broja arriti që të tund rrjetën.

Historia u përsërit edhe në miqësoren e fundit të Chelsea-t kundër Bournemouth. Ndeshja përfudnoi në shifrat 2-1, teksa Armando Broja gjeti rrjetën në golin e parë të londinezëve duke treguar gjakftohtësinë përpara zonës. Më poshtë mund të ndiqni edhe pak nga përmbledhja e performancës së sulmuesit në ato 45 minuta. /Sport Ekspres/