VIDEO/ Jep një penallti dhe gjashtë kartonë, Hamiti sheh 7 gola në fitoren e Realit të Madridit në Europë

Eldorjan Hamiti ka gjykuar në ndeshjen e sotme të Europës mes Realit të Madridit dhe Shakhtar Donetsk, sa i përket grup moshave U-19 në Uefa Youth League. Arbitri shqiptar ka pasur jo pak punë për të bërë, në një ndeshje që pa 7 gola, pasi madrilenët fituan në shifrat 6-1.

Një penallti është akorduar në favor të Realit në minutën e 39, por Moran ka gabuar krejtësisht me konkretizimin. Sa i përket kartonëve të dhënë në këtë takim, Hamiti ka nxjerrë 6 të verdhë nga xhepi. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online