VIDEO/ Interi “shkel“ Shahtjorin e Donjetskut me manita, Martinez dhe Lukaku dërgojnë zikaltrit në finale

0

Interi ka “shkelur“ mbrëmjen e sotme Shahtjorin e Donjetskut, duke triumfuar pastër me shifrat 5-0. Një fitore kjo që tregon forcën e vërtetë të zikaltërve, të cilët prekin kështu në finalen. Ukrainasit erdhën me eufori nga eliminimi i Bazelit, teksa bënë të qartë se nuk e kishin frikë Interin e Kontes.

Por fusha foli ndryshe, teksa klubi Italian turpëron Shahtjorin me 5 golat e shënuar. Lautaro Martinez dhe Lukaku mbajnë firmën e 4 prej golave të shënuar, ku një mban emrin e D’Ambrosios, duke dërguar kështu ziklatrit në finalen e Europa League përballë Sevijas. Lukaku ishte ai që vulosi shifrat përfundimtare, teksa për të festuar zgodhi t’i tregonte me shenjë kamerave se gjithçka përfundoi, ndërsa në fytyrën e trajnerit kundërshtar shihej qartë zhgënjimi nga kjo mbrëmje që do të përpiqet ta harrojë një herë e më parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.