VIDEO/ Inter i pandalshëm! Zikatrit shpërfytyrojnë edhe Atalantën, shënojnë 4 gola në ndeshjen e 4-t radhazi

Interi nuk njeh kundërshtarë këtë sezon. Titulli kampion është gjithnjë e më pranë zikaltërve. Skuadra e Inzagit ka shpërfytyruar edhe Atalantën. Interi ka marrë një fitore të thellë 4-0 kundër bergamaskëve. Darmiani (26’) dhe Lautaro Martinezi (45’+1’) shënuan në pjesën e parë të takimit, ndërsa në të dytën ishin Dimarko (54’) dhe Fratezi (71’) vulosën rezultatin përfundimtar 4-0.

Kjo është përballja e 4-t radhazi në kampionat që zikaltrit shëojnë 4 gola në një ndeshje. Titullar në këtë duel të rëndësishëm ishte edhe Kristjan Asllani, i cili luajti minuta të plota me fanellën e Interit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/