VIDEO/ I zhvlerëson golin Vlahoviç, super Nedim Bajrami përmbys Fiorentinën në dy minuta

0

Empoli ka marrë një fitore me shumë vlera ndaj Fiorentinës. Vlahoviç do të gjente golin e parë, por Empoli përmbysi gjithçka në minutën e 87 dhe 89.

Në të dy rastet ishte Nedim Bajrami si protagonist. Mesfushori shqiptar hyri në pjesën e dytë dhe bëri diferencën. Në golin e parë ishte krosimi i rrezikshëm që u hodh prej tij dhe do të shënohej nga Banidelli.

Ndërkohë në golin e dytë, Bajrami u shkëputet me shpejtësi mbrojtsve kundërshtarë. Në fund erdhi pasimi i katapultuar për Pinamontin, që realizoi të dytin. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.