VIDEO/ I kalibruar në perfeksion, Jurgen Celhaka dhuron asistin e parë për Legian e Varshavës

0

Jurgen Celhaka po has po aq vështirësi sa edhe Ernest Muçi pas transferimit te Legia e Varshavë pasi ka mungesë të aktivizimit. Mesfushori shqiptar është pjesë e gjigandëve polak në stërvitjet që po bëhen në Dubai, para rinisjes së sezonit.

Në këtë periudhë po organizohen edhe disa miqësore, teksa e para u fitua me shifrat 2-0 ndaj bullgarëve të Botev. Celhaka u aktivizua në minutën e 61 dhe do të jepte asist në të 78. Mesfushori shqiptar dhuroi pasimin e kalibruar për Igor Strzalka, që nuk mund të humbiste mundësinë për të shënuar. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.