VIDEO/ I gjithë “San Siro” duartroket për të, tifozët e Interit tregojnë klas dhe përcjellin me respekt Modriçin

Luka Modriç është një nga ata lojtarë, që tifozët e respektojnë pavarësisht se ndoshta mbështesin një ekip tjetër nga Reali i Madridit. Me karakterin dhe aftësitë e tij mesfushori ia ka dalë të fitojë simpatinë e të gjithëve. Kjo u pa qartë edhe mbrëmjen e sotme, ku gjatë momentit kur zëvendësohet për ti lënë vendin Kamavingas sheh gjithë “San Siro”-n të duartrokasë për të.

Tifozët e Interit tregojnë klas në shkallët e stadiumit dhe e përcjellin me respekt jashtë fushe lojtarin kundërshtar. Një gjest ky që meriton vlerësim. Ndërkohë takimi mes zikaltërve dhe Realit të Madridit është mbyllur me fitoren minimale 0-1 të gjigantëve spanjollë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online