VIDEO/ “I ftuari i pazakontë” ndërpret ndeshjen në elitën e Zvicrës, nuk largohej nga stadiumi

0

Futja e kafshëve në fushën e gjelbërt gjatë një ndeshje nuk është një fenomen që ndodh vetëm në ligat e ulëta të futbollit europian. E njëjta situatë ka ndodhur në ndeshjen e Superligës së Zvicrës në sfidën Zyrih-Sion. Një qen i bardhë është futur në fushë në minutën e 40-të dhe ka ndërprerë ndeshjen.

Arbitri e ndërpreu për pak kohë takimin duke qeshur mbi rastin e pazakontë. Edhe pse në fushë ishin 22 lojtarë, qeni dukej se ishte i pa shqetësuar dhe nuk lëvizte për asnjë arsye. Ndërkohë që një person zbriti shkallët e stadiumit për ta larguar. Kur kuptoi se ishte në vendin e gabuar, qeni u largua nga vijat anësore dhe vrapoi drejt pistës së vrapimit, për tu larguar nga stadiumi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.