VIDEO/ Historitë me arbitra janë të zakonshme në La Liga, Reali fiton me penallti dhe afër titullit kampion

0

Historitë me favorizime dhe arbitra janë bërë mëse të zakonshme në La Liga. Sa herë që Reali i Madridit dhe Barcelona zbresin në fushën e lojës do të ketë diskutime të mëdha pas ndeshjes, megjithëse me hyrjen e VAR-it duhej që të evitoheshin.

Këtë herë madrilenët fituan me shifrat 1-0 ndaj Getafes falë golit të Serxho Ramos nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 80. Këtë herë nuk ka dyshime për 11-metërshin e dhënë në favor të ekipit të Zidan pasi ishte i saktë vendimi i arbitrit, që duket qartësisht edhe nga përsëritjet e pamjeve. Por Getafe pretendon të paktën në dy raste për të fituar penallti dhe që janë të diskutueshme, të cilat nuk janë akorduar në favor të saj. Aktualisht Reali i Madridit shkon në 4 pikë diferencë me Barcelonën kur kanë mbetur edhe 5 ndeshje nga fundi i La Liga-s. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.