VIDEO/ Hera e parë në finalen e Champions League, tifozët pushtojnë hotelin e PSG në Lisbonë

0

Vetëm më pak se një orë na ndan nga ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Finalja e madhe e Champions League do të zërë vend në Lisbonë, kuë përballë do të jenë dy skuadra të mëdha si Bajern Mynih dhe PSG. Për francezët kjo është hera e parë që mbërrijnë kaq larg në këtë kompeticion dhe padyshim që tifozët nuk mund të rrinin pa e mbështetur nga afër skuadrën e zemrës në një moment të tillë.

Megjithëse nuk do të jenë të pranishëm në shkallët e stadiumit për shkak të rregullave të vendosura prej pandemisë së Covid-19, tifozët të shumtë në numër janë mbledhur në ambientet pranë vendqendrimit të lojtarëve. Skuadra e PSG-së po i drejtohet autobusit që do i shoqërojë në stadiumin “Da Luz”, ndërsa jashtë janë me mijëra tifozë që presin me padurim të shohin nga afër yjet e klubit francez./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.