VIDEO/ Harry Maguire bëhet qesharak kundër Atletikos, godet me kokë Ronaldon dhe e pengon të shkojë te topi

Manchester United është mposhtur 0-1 nga Atletiko e Madridit, duke u eliminuar kështu nga Champions League. Djemtë e Simeones kanë bllokuar pa probleme Ronaldon, ndërsa në ndihmë duket se u ka ardhur edhe vetë kapiteni i “djajve të kuq”.

Harry Maguire vazhdon të vihet në qendër të vëmendjes për gafat e tij. Mbrojtësi më i shtrenjtë në historinë e Premier League-s po bën xhiron e rrjetit, teksa është kapur nga kamerat në një moment ku ka goditur me kokë Crstiano Ronaldon, megjithëse ishte diçka jo e vullnetshme. Një goditje e till ka marrë edhe reagimin e portugezit, i cili ka ndjerë menjëherë dhimbjen në fytyrë, duke hequr dorë nga ndjekja e topit në zonë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online