VIDEO/ Harrojeni Guardiolën dhe Barcelonën! Napoli bën gol perfekt me “tiki-taka”, ka sulmin më të frikshëm në Champions

Sa herë bëhet fjalë për lojën e bukur, Guardiola dhe Barcelona vijnë në vëmendje. “Tiki-taka” e aplikuar prej tyre ka bërë për vete me mijëra tifozë më mbarë rruzullin. Por tashmë të njëjtën strategji loje duket se po ndjek edhe Napoli. Klubi italian ka shënuar një gol me një aksion model që në minutën e 4-t të takimit kundër Ajaksit. Lozano finalizon me gol askionin, ndërsa në minutë ne 16 ishte Raspadori që dyfishoi shifrat.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-2 dhe mbeten edhe 45 minuta të tjera për t’u zhvilluar. Të kaltrit kanë sulmin më të frikshëm në Champions për momentin, teksa grumbullon 15 gola të shënuar, më shumë se çdo ekip tjetër në këtë kompeticion./Halit Delibashi-Sport Ekspres/