VIDEO/ Hallaçi e nxjerr Kukësin nga vendi i fundit i Superiores, fitore e madhe dhe me peshë ndaj Laçit të Mezanit

Kukësi-Laçi 1-0 Gj.Taipi 33′

Kukësi i Hallaçit po arrin të reagojë në situatën e vështirë. Verilindorët kanë arritur që të fitojnë ndaj Laçit të Mezanit në shifrat 1-0. Një ndeshje e vendosur nga goli i Gjelbrim Taipit në minutën e 33, që mjaftoi për t’i dhënë tre pikët.

Një sukses ky i Hallaçit që mori ekipin në situatën delikate dhe ia doli përballë kurbinasve. Që pas ardhjes së Mezanit, te Laçi nuk e kishin provuar shijen e humbjes, por as të barazimit. Të mësuar me fitore, këtë herë janë ulur me këmbë në tokë. Ndërkohë pas kësaj fitore, Kukësi i largohet vendit të fundit. /Sport Ekspres/

Kukësi: Halimi; Dragoshi, Ilieski, Ebert; Haxhiu, Sh. Taipi, Mbarak, Ndreca; Basa, Gj. Taipi, Barbosa

Laçi: Dajsinani; Roganovic, Velkoski, Alla, Ziko; Borisyuk, Ujka, Spahiu; Adeleke, Shkurtaj, Mazrekaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online