VIDEO/ Guardiola hakmerret ndaj Murinjos, Mançester Siti i pandalshëm me 15 fitore radhazi

Guardiola hakmerret ndaj Murinjos për humbjen e fazës së parë, teksa Mançester Siti ka mposhtur me rezultatin 3-0 Totenhamin dhe konsolidon vendin e parë në kampionatin anglez. Sfidën e hapi Rodri në minutën e 23-të, ku nga pika e bardhë e penalltisë shënoi golin e parë për Sitin. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0.

Në te dytën “qytetarët” shënuan dhe dy herë të tjera me anë të Gündogan (50′, 66′) dhe gjithçka përfundoi me rezultatin 3-0. Me këtë fitore Mançester Siti shkëputet me 7 pikë nga vendi i dytë, por mund ta thellojë më shumë këtë diferencë pasi ka një ndeshje me pak. Puna e shkëlqyer e Guardiolës ma bërë që kjo skuadër të jetë e pandalshme, teksa ka arritur 15 fitore radhazi në Premier Ligë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online