VIDEO/ Granit Xhaka shënon gol në Premier League kundër Leicester, por çfarë magjie ishte kjo e…Gabriel Jesus

0

Arsenali ka arritur që të fitojë me shifrat 4-2 ndaj Leicesterit. Në këtë takim ka lënë gjurmë edhe Granit Xhaka. Mesfushori shqiptar dhuroi asist në golin e parë për të Jesus dhe shënoi në të tretin, ku përfitoi nga gabimi foshnjarak i portierit të Leicester.

Megjithatë në asistin e golit të parë, vlera i takon e gjithë Gabriel Jesus. Ky i fundt realizoi një kryevepër të vërtetë duke gjetur cepin e rrjetës. Komentatori “është çmendur” dhe me të drejtë pasi topi përfundoi në portë, ndërsa kjo video mjafton për të kuptuar se çfarë sulmuesi qëndronte në stolin e Manchester City. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.