VIDEO/ Gol dhe dy asiste për 19 minuta, debutimi i ëndrrave të Levandovskit në “Camp Nou” kurorëzohet edhe me trofe

0

Robert Levandovski ka bërë sot debutimin e tij në “Spotify Camp Nou”. Një debutim ëndrrash për polakun, i cili jep shenjat e duhura që tregojnë se është i duhuri për të ngeitur përsëri në majë emrin e Barcelonës. Katalanasit kanë fituar me rezultatin 6-0 ndaj Pumasit për të fituar trofeun Joan Gamper.

Vetëm 3 minuta kanë qenë të mjaftueshme për Levandovskin që të shijonte golin e parë me Barçën. Por brenda 19 minutave lojë, polaku do të jepte edhe dy asiste për shokët e skuadrës, ku në shërbimin me finte për Pedrin shfaq edhe klas në fushën e lojës. Paraqitja e tij kurorëzohet në fund edhe me një trofe, teksa Levandovski shpallet lojtari më i mirë i trofeut Joan Gamper./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.