VIDEO | Goditet arbitri në Rumani, Kamer Qaka protagonist

0

Plas në Rumani, aty ku Kamer Qaka i është gëzuar kualifikimit pas gjuajtjes së penalltive. Universatutea Kraiova ka eliminuar Honved, ndërkohë që ndeshja e mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0 pati disa episode jo të këndshme.

Fillimisht u desh të transportohej në spital portieri i Honved, pasi u përplas dhe duhej ndihmë e specializuar mjekësore. Në shtesa ndodhi ngjarja memë e rëndë.

Tifozët e Kraiova goditën me flakadan arbitrin Hunter dhe u desh që autoambulanca të futej në fushë dhe arbitri nga Irlanda e Veriut mori ndihmën mjekësore.

Ndeshja nuk mund të ndalej nga frika e trazirave dhe në fund vendasit iu gëzuan kualifikimit në turin e tretë të Europa League. Gjatë momentit të goditjes së arbitrit pati tension mes lojtarëve dhe protagonist ishte edhe Kamer Qaka.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.