VIDEO/ Futbollisti shqiptar i shënon gol Arsenalit, ndëshkon “topçinjtë” para se t’I drejtohen dhomave të zhveshjes

Zurich ka befasuar Arsenalin në fund të pjesës së parë të takimit të vlefshëm për fazën e grupeve të Europa League-s. Anglezët kaluan në avantazh në minutën e 16 me anë të Marquinhos-it, por nuk mundën ta ruanin avantazhin deri në fund të 45 minutave të para.

Helvetët fitojnë të drejtën e një penalltie në minutën e 44-t dhe pranë topit shkon Mirlind Kryeziu. Futbollisti shqiptar tregohet i saktë nga 11 metrat, duke e ndalur topin në rrjetë. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1, ndërsa mbeten edhe të paktën 45 minuta të tjera për të dhënë verdiktin final të kësaj sfide./Halit Delibashi-Sport Ekspres/